Eraykitap Web Sitesine Hoş Geldiniz !


En İyi Bilgi Dünya ve Ahiret Saadeti Sağlayan Bilgidir

Eraykitap   

  Şüpheleri Yok Eden Tevhid

   Şupheleri Yokeden Tevhid
   Gerçeği   M.Beşir Eryarsoy

Şupheleri Yokeden Tevhid     Geçeği M.Beşir Eryarsoy
 width=

  Namaz ve Tevhid

   Şüphesiz Rabbimiz Allah'tır deyip    sonra dosdoğru olan


Namaz ve Tevhid Bir Kaç Söz

  Fıkıh Usulu

  Fıkıh Usulü İslâm ilim
  tarihinde müstesna
  bir yere sahiptir. Fıkıh ile uğraşan..

Fıkıh Usulu Hasan Karakaya
 
İşgal altında ve Müstekbir tâğutların egemenliğinde bulunan İslâm topraklarının parçalanmış bir kısmında e-saret altında yaşayan biz Mü'min Muvahhid Müslümanlar, bu sömürüden ve bu ezilmişlikten kurtulma çareleri arıyoruz!.. Ümmet bütünlüğünün, emperyalist müşrikler ve yerli uşakları mürtedler tarafından bozulduğu günden günümüze kadar bir çok kurtuluş çareleri denendi ve hâlâ denenmeye devam etmektedir. Kelime-i Tevhid Davası Kul Sadi Yüksel
Adem (as)'den günümüze kadar; Tağuti güşlere karşı cihad eden ve Allahû Teâla (cc)'nın rızasını kazanmak gayretiyle şehadete koşan bütün mü'minlere dua ederiz!. Amellerimizin bidayeti ve nihayeti; verdiği nimetleri saymaktan bile acze düştüğümüz Allahû Teâla (cc)'ya hamdetmektir. Kur'ân-ı Kerîm'de: "Böylece sizi vasat bir ümmet yapmışızdır, insanlara karşı hakikatin şahidleri olasınız, bu peygamber de sizin üzerinize tam bir şahid olsun diye..."(Bakara Sûresi - 143 )
Fıkıh Köşesi Yusuf Kerimoğlu
İnsanları Allah'a çağıran,salih amel yapan ve "Ben müslümanlardanım " diyenden daha güzel sözlü kim olabilir? İyilikle kötülük bir olmaz. Sen kötülüğü en güzel bir tavırla sav O zaman bakarsın ki seninle arasında düşmanlık bulunan kimse, sanki sıcak bir dost oluvermiştir.(Fussılet-30-34)
Allah c.c. yarattığı canlı ve cansız hiçbir şeyi başı boş bırakmamış ve hepsine nasıl hareket edeceğini emretmiştir. Ancak insan oğluna irade-i cüziye vermiş ve bazı konularda serbest bırakmıştır ki o da inançtır...
Tevhid ve Namaz Derleme Ebubekir Yasin
Tıpkı yetişkin yaşta bir insanın çocukların oyunlarına, çocukça hareketlerine ve kırık-dökük konuşma girişimlerine baktığı gibi. Onları seyrederken hayret ediyorum. Ne oluyor şu insanlara?
Ne oluyor da mikrop yuvası bir bataklığın derinliklerine gömülüp giderken şu yüce çağrıya; insan hayatını yücelten, onurlandıran ve arındıran çağrıya kulak vermiyorlar?
Yoldaki İşaretler Şehid Seyyid Kutup
“Kendisi için doğru yol belli olduktan sonra, kim peygambere karşı çıkar ve mü’minlerin yolundan başka bir yola giderse, onu o yönde bırakırız ve cehenneme sokarız; o ne kötü bir yerdir.” (Nisa Suresi/115)
Aişe'nin (r.ah.) anlattığına göre: Rasulullah (a.s.) şöyle buyurmuştur: "Kim bizim şu dinimizde olmayan bir şey ihdas eder ve onu dine katmaya çalışırsa o reddedilir." Sahih-i Müslim'deki hadis numarası: 3242
Çağımizda Bidat ve Hurafeler Derleme Ebubekir Yasin


Namaz Tevhid ve Çeşitli Konular

 

ErayKitap Video Galerisi

Kur'an-ı Kerim Tefsiri ve Hadis-i Şerif Şerhi Timurtaş Hoca Abdulhamid Kahraman ve Muhammed Emin Yıldırım Hocaların Sohbetleri Muhammed Emin Genç'den Hayatus Sahabe Seher Yeli ve Şehitler Kervanı Anısına Müzikli ve Müziksiz Ezgi ve Marş Ezgiler Sesli Görüntülü (video MP3 audio)

ErayKitapVideo Galerisi

En iyi Bilgi Dünya ve Ahiret Saadeti Sağlayan Bilgidir

Eraykitap Web Sitesini, facebook, twitter gibi diğer sosyal ağlarda paylaşabilir, bilgisayarınıza indirebilir,Ayeti Kerimeleri ve Hadis-i Şerifleri ödev ve tezlerinizde kullanabilir ve siteyi referans göstermek koşuluyla telif hakkı ödemeksizin site ve bloglarınızda yayınlayabilir ve kopyalayıp, çoğaltabilirsiniz. Standart Ekran Çözümü: 1024 x 768 | Sistem: İnternet Explorer edge + Google Chrome ve Mozilla Firefox'da daha verimli çalışmaktadır