ErayKitap Web Sitesine Hoş Geldiniz !           En İyi Bilgi Dünya ve Ahiret Saadeti Sağlayan Bilgidir
Birkaç Söz


Yüce Allah'ın ismini anarak başlarım. Beni İslâm dini ve akidesi üzere yarattığı için hamd ederim.
Alemlerin Rabbi,Rahman ve Rahim Allah’a hamd olsun. Ben Şahadet ederim ki Allah tan başka ilah ve rab yoktur. O’nun ortağı da yoktur. Yine şahadet ederim ki Muhammed (as) Allah'ın kulu ve Resulüdür.


Salat ve selam Allah’ın Resulü Muhammed de Onun ehli beytine ashabına yine onun yolundan ve izinden ayrılmayanlara,onun yolunda olup ta bu uğurda canını verenlere olsun.


Allah c.c.,yarattığı canlı ve cansız hiçbir şeyi başı boş bırakmamış ve hepsine nasıl hareket edeceğini emretmiştir. Ancak insan oğluna irade-i cüziye vermiş ve bazı konularda serbest bırakmıştır ki o da inançtır. Ancak iman eden mü’minler için Allah’ın kesin emirlerine uyma mecburiyeti vardır.


Bu Konuda diğer insanlar gibi serbest hareket etme durumları yoktur. Bir müslümanın İslam’i inanç ve ameli öğrenmesi üzerine farzdır. Bunu öğrenirken de mutlaka sağlam kaynaktan öğrenmesi lazım gelir. Çünkü piyasada din tacirleri doludur ve insanı müslüman yapmak bir yana kıpkızıl kafir yapıyorlar neüzübillah…

“Ey müminler. müşrikler (Allah'a ortak koşanlar) birer pisliktirler…”(Tevbe 28)


“De ki; "benim namazım, ibadetlerim, hayatım ve ölümüm tüm varlıkların Rabbi olan Allah içindir.O'nun ortağı yoktur. Bana böyle emredildi. Ben müslümanların ilkiyim. "(Enam 162-163)


“İman edenlerin, soyları da inançta kendilerine uyan kimselere soylarını da katarız. Onların işlediklerinden hiçbir şey eksiltmeyiz. Herkes kazancına bağlıdır.(Çünkü her insan kazandıkları karşısında bir rehinedir)(Tur-21)


“…Kim Allah'a inanırsa, Allah onun kalbini doğruya götürür. Allah her şeyi bilendir”.(Teğabun-11)


“ Allah kimi doğru yola iletmek isterse göğsünü İslâm'a açar. Kimi de saptırmak isterse göğsünü, sanki göğe çıkıyormuş gibi, dar ve tıkanık yapar. Bunun yanı sıra Allah, inanmayanları iğrençliğe mahkum eder.”(Enam 125)


“...Yasakladığım hareketleri kendim yaparak size ters düşmek istemiyorum. Tek isteğim, gücümün yettiği oranda bozuklukları düzeltmektir. Başarım Allah'ın yardımına bağlıdır. Yalnız O'na dayanıyor ve sadece O'na yöneliyorum”(Hud-88-)
Allah’ım,Senden asla sarsılmayan iman,bitmez tükenmez rızık ve cennet-i Huldun yüksek derecesinde Resulullah’a beni ve ailemi arkadaş yapmanı isterim.

ErayKitap Web Sitesi ! En İyi Bilgi Dünya ve Ahiret Saadeti Sağlayan Bilgidir
Eraykitap Web Sitesini, facebook, twitter gibi diğer sosyal ağlarda paylaşabilir, bilgisayarınıza indirebilir,Ayeti Kerimeleri ve Hadis-i Şerifleri ödev ve tezlerinizde kullanabilir ve siteyi referans göstermek koşuluyla telif hakkı ödemeksizin site ve bloglarınızda yayınlayabilir ve kopyalayıp, çoğaltabilirsiniz. Standart Ekran Çözümü: 1024 x 768 | Sistem: İnternet Explorer + Google Chrome ve Mozilla Firefox'da daha verimli çalışmaktadır